Bateria trakcyjna jako „serce" wózka widłowego
Bateria to najważniejszy element akumulatorowego wózka widłowego, dzięki któremu widlak porusza się po terenie zakładu, przewożąc towary i transportując materiały. Baterie trakcyjne składają się z ogniw trakcyjnych i charakteryzują dużą pojemnością. Akumulatory tego typu są stosowane w różnych modelach wózków widłowych.
Czym różnią się baterie trakcyjne?
Na rynku występuję baterie trakcyjne o różnej pojemności, generowanym napięciu, wymiarach czy technologii wykonania. Ich cechą wspólną jest trwałość oraz niezawodność, a przy odpowiedniej eksploatacji i dbałości o proces ładowania, baterie będą jeszcze dłużej służyć w codziennym funkcjonowaniu firmy.
Zalety baterii trakcyjnych
Odpowiednio dobrane z pomocą doświadczonych profesjonalistów akumulatory trakcyjne do wózków widłowych to części:
- zapewniające wysoką wydajność,
- trwałe i odporne na uszkodzenia,
- obniżające koszty eksploatacji wózka,
- redukujące koszt i czas pracy.
Żywotność bakterii trakcyjnych zależy przede wszystkim od odpowiedniego ładowania. W tym celu należy przede wszystkim przeszkolić pracowników oraz zapewnić do procesu ładowania odpowiednie pomieszczenie. Podczas ładowania baterii trakcyjnych należy pamiętać o:
- ładowaniu natychmiast, kiedy bateria ma niski poziom naładowania,
- nierozładowywaniu baterii do zera lub do niskiego poziomu naładowania (10-20%),
- niepozostawianiu rozładowanych akumulatorów na dłuższy czas bez ładowania.
Wszystkie te elementy wpływają na żywotność baterii. Brak dbałości o baterie trakcyjne sprawia, że będą wymagały częstszej wymiany i wygenerują większe koszty.
Akumulatorowe wózki widłowe to urządzenia używane w wielu branżach. W trosce o koszty oraz o środowisko naturalne warto zadbać o eksploatację ich „serca”, czyli baterii trakcyjnych, aby zapewnić ciągłość pracy i jak największą wydajność urządzeń.